مرجع آثار ادبی میلاد ظهیری

باز هم می گویم

نوشته شده توسط :میلاد ظهیری
شنبه 22 شهریور 1393-11:31 ب.ظ

شب بود و ماه و چهره و یک عالمه اشک
در گیرو دار زندگی مانده بدون مشک

نخواستم بدانی که در این دل چه می گذرد . نخواستم بدانی که غم را چگونه در دانه دانه ی رگ هایم تقسیم می کند . نظرم عوض شد ، چون به فکرت بودم . خواستم بدانی آنچه را نمی دانستی تا حد اقل سودی برایت داشته باشد . می خواهم بگویم تا بفهمی که چه بودن ها در فکر با تو بودن به نبودن ها مبدل شد . بدانی که ارزش عشق ، چیزی بود که در تو نبود . تو ارزش آن را نمی دانی . زیرا که به فکر بودن کسی بودی که نبود . آن که تنها دلش به جدایی رضایت داد . آن که نابود کرد چیزی را که می خواستم . کسی که با نام مقدس واری با نزدیک شدن به زندگی تو ُ مرا دور کرد تا در نهایت نبینمت . آن گاه بود که خود نیز نقاب قداست را دور ریخت و تمام بودن ها را یک جا نابود کرد .
کاش بودی تا قصه ی اشک و دل وراه و ماه نمی گفتم . اما حالا که نیستی باید بگویم . باز هم می گویم از آن اشکی که به بهای بودنت رفت و مانند خودت دیگر بر نگشت . باز هم می گویم از آن دلی که بی هوا سینه را ترک گفت و آواره ی زمانه شد و شد مجنون بیابان های بی کسی . باز هم می گویم از آن راهی که به امیدت پیمودم و در اوج رسیدن به مقصود راه که تو باشی مقصودی نیافتم ، زیرا که مقصد راه ، راه را رها کرد و رفت . باز هم می گویم از آن ماهی که در پهنای آسمان بی آن که نور خود را بتاباند با نور بدل از خورشید حقیقت وجودم را محو کرد و در آرزوی رسیدن به او مات ماندم .
تو هم باز بخوان . بخوان قصه ی اشک و دل و راه و ماه را . اگر به واقع هستی ، بخوان . امیدوارم ماه باشی و به این راه بنگری و دل آواره ام را  روان بر جوی اشک های رفته بیابی . می خواهم لا اقل بدانی که اینجا چه گذشت و تو به بهای بازی های کودکانه ات در زمانه ای که گذشت ، به این نقطه ی کور خاطراتت توجه نکردی . دلم هنوز هم صد بار دیگر تو را می خواهد . کاش برگردی . کاش دل سرگشته ام را با مشکی از اشک های روانم از راه برایم بیاوری « ای ماه من »


عاشق که بودم و نومید می سپردم خواب
شب ها در آرزویت دل دادمت مهتاب
نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic